informacje-magazyn-energii-amass-sofar-solar-gtx3000-pv

Sofar AMASS GTX3000 – Prosty i niezawodny

Rosnące ceny za energię bardzo niepokoją, dlatego warto poszukać oszczędnych rozwiązań, dzięki którym drogi prąd przestanie być zmartwieniem. Prezentujemy urządzenie, które wzbudza zainteresowanie kompaktowym rozmiarem oraz nowoczesnym designem. Dzięki temu Sofar AMASS GTX3000 idealnie wpasuje się do definicji nowoczesnego domu.

Producent

Sofar Solar istnieje na rynku odnawialnych źródeł energii od 2012 roku. To obecnie jeden z pięciu największych Chińskich producentów falowników fotowoltaicznych oraz magazynów energii na świecie. Po latach niezawodnej oraz w pełni profesjonalnej pracy, urządzenia zyskały miano solidnych oraz bardzo przemyślanych, przez co sięga po nie tysiące wykonawców oraz użytkowników na całym świecie.

O produkcie

Bank energii Sofar AMASS GTX3000 charakteryzuje się wielopoziomowym zarządzaniem energii oraz zdalnym monitorowaniem danych w czasie rzeczywistym. Zaletą jest również to, że falownik hybrydowy Sofar Solar w połączeniu z baterią Amass pracuje na wszystkich 3 fazach w budynku. Magazyn sam w sobie przystosowany jest do współpracy z falownikami innych producentów. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w funkcję miękkiego startu oraz black startu (aktywacja ładowania).

Nominalna moc magazynu energii wynosi od 10 kWh do nawet 25 kWh. Jednak istnieje możliwość połączenia równoległego 4 urządzeń za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu możliwa maksymalna moc magazynów wzrasta do 100 kWh.

Bezpieczeństwo

Magazyn energii Sofar AMASS GTX3000 posiada wszystkie istotne certyfikaty bezpieczeństwa IEC62619, IEC62040 – 1, SAA. Dodatkowo wykorzystane w urządzeniu akumulatory litowo – jonowe, są obecnie jednymi z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku.

Gwarancja

Producent zapewnia 10-letnią gwarancję bądź 6000 pełnych cykli pracy urządzenia.

Jakie dofinansowanie obejmuje zakup magazynu energii Amass?

W ramach programu dofinansowań Mój Prąd 4.0 możliwe jest uzyskanie nawet 15 500 zł dotacji, jeżeli zdecydujemy się na zakup Instalacji PV razem z magazynem energii AMASS. Poszczególne kwoty dotacji prezentują się następująco:

  • Na zakup samej instalacji fotowoltaicznej – 4 000 zł
  • Instalacja PV razem z magazynem energii/ciepła – 5 000 zł
    • Magazyn Energii (+7 500 zł)
    • Magazyn Ciepła (+ 5 000)
    • Systemy zarządzania energią HEMS/EMS (+3 000 zł)
Jaką pompę ciepła wybrać? Split czy Monoblok?

Jaką pompę ciepła wybrać? Split czy Monoblok?

Jaką pompę ciepła wybrać? Split czy Monoblok? Planując zakup pompy ciepła, musimy wybrać rodzaj urządzenia. Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań, dlatego warto przed zakupem poszukać o nich informacji w Internecie. Polacy coraz częściej decydują się na pompy ciepła powietrze-woda i tu właśnie pojawia się pytanie: monoblok czy  split? Każda z opcji posiada swoje indywidualne […]

Moje Ciepło 2022 – Komu przysługuje i jakie są warunki?

Moje Ciepło 2022 – Komu przysługuje i jakie są warunki?

Moje Ciepło 2022 – Komu przysługuje i jakie są warunki? Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii w Polsce rośnie. W związku z tym, wielu Polaków jeszcze bardziej czekało na wejście w życie nowego programu dofinansowań. Komu przysługuje dotacja oraz jaki jest budżet programu? Na jaką kwotę możemy liczyć i do kiedy potrwa nabór? W poniższym artykule znajdziesz […]

Jaki rodzaj pelletu wybrać?

Jaki rodzaj pelletu wybrać?

Jaki rodzaj pelletu wybrać? Jeżeli planujemy zakup pieca do naszego domu. Z pewnością warto dowiedzieć się więcej o samym materiale opałowym, jakim jest pellet. Kupując u zaufanych producentów mamy gwarancje ekologicznego oraz wydajnego paliwa. Godnym uwagi jest fakt, iż materiał najczęściej jest produkowany z trocin drzewnych, które nie miały wcześniej praktycznie żadnego zastosowania. Granulat zostaje […]