informacje-magazyn-energii-byd-battery-box-pv

Magazyn energii BYD

Akumulatory BYD to dominujące na światowym rynku urządzenia, a ich stale rosnąca popularność to efekt wybitnych osiągów oraz zadbania o wieloletnią żywotność.

Chińska firma od  ponad 20 lat jest największym producentem wszelkiego rodzaju akumulatorów na świecie. Produkty marki znaleźć można wszędzie dookoła nas, zaczynając od telefonów komórkowych, a kończąc na autobusach elektrycznych.

Posiadając magazyn energii, nadwyżkę wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne energii elektrycznej gromadzimy w bateriach. Następnie w sytuacji zaniku prądu, jesteśmy w stanie w prosty sposób ją wykorzystać dzięki czemu, zasilanie w najważniejszych urządzeniach w domu zostanie podtrzymane. Magazyn energii świetnie sprawdzi się we współpracy z instalacją fotowoltaiczną w trybie off – grid, gdzie praca magazynu oraz paneli odbywa się poza siecią energetyczną. Oznacza to w rzeczywistości 100% niezależność naszego gospodarstwa domowego.

Osiągi i bezpieczeństwo

Magazyn energii BYD posiada najwyższe standardy bezpieczeństwa VDE 2510-50 oraz zawiera w sobie baterie litowo – żelazowo – fosforanowe, które według badań są obecnie najbezpieczniejszymi bateriami na rynku. Pojemność użyteczna akumulatorów sięga od 5 kWh do nawet 22 kWh, a jednocześnie sprawność baterii wynosi 96%. Istnieje jednak możliwość rozbudowania urządzenia, o kolejne dwa magazyny energii, w wyniku czego uzyskamy nawet 66 kWh pojemności.

Gwarancja i żywotność

Nowoczesne rozwiązania BYD HVS to urządzenia z 10-letnią gwarancją. Dodatkowo producent zapewnia, iż magazyn energii BYD po upływie tych lat, w dalszym ciągu będzie posiadał co najmniej 60% pojemności. Przekłada się to nawet na 3800 pełnych cykli ładowania. Długotrwałe wsparcie producenta świadczy o wysokiej klasie produktu oraz o pewności producenta do bezawaryjnej pracy.

Wybór instalatora

Decydując się na montaż magazynu energii, ogromnie ważne jest, aby instalację systemu w naszym domu dokonała profesjonalna ekipa monterska. Niewłaściwy montaż może spowodować poważną awarię, jak również unieważnić gwarancję producenta.

W naszej firmie mocno zwracamy uwagę na szkolenie naszych pracowników. Instalatorzy stale uczą się nowych zagadnień oraz regularnie przechodzą szkolenia w zakresie elektryki i montażu magazynów energii w certyfikowanych ośrodkach.

Czy można pozyskać dotację na zakup magazynu energii BYD?

Tak, obecnie dzięki programowi Mój Prąd 4.0 istnieje możliwość pozyskania dotacji. Warto wspomnieć, że w przypadku magazynu energii możemy zyskać  7 500 zł dofinansowania. Ponad to łącząc system baterii z instalacją fotowoltaiczną, wysokość dopłat powiększy się do sumy 15 500 zł na całą inwestycję. Więcej informacji na temat dofinansowania znajdziesz w naszym artykule: Mój Prąd 4.0

Jaką pompę ciepła wybrać? Split czy Monoblok?

Jaką pompę ciepła wybrać? Split czy Monoblok?

Jaką pompę ciepła wybrać? Split czy Monoblok? Planując zakup pompy ciepła, musimy wybrać rodzaj urządzenia. Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań, dlatego warto przed zakupem poszukać o nich informacji w Internecie. Polacy coraz częściej decydują się na pompy ciepła powietrze-woda i tu właśnie pojawia się pytanie: monoblok czy  split? Każda z opcji posiada swoje indywidualne […]

Moje Ciepło 2022 – Komu przysługuje i jakie są warunki?

Moje Ciepło 2022 – Komu przysługuje i jakie są warunki?

Moje Ciepło 2022 – Komu przysługuje i jakie są warunki? Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii w Polsce rośnie. W związku z tym, wielu Polaków jeszcze bardziej czekało na wejście w życie nowego programu dofinansowań. Komu przysługuje dotacja oraz jaki jest budżet programu? Na jaką kwotę możemy liczyć i do kiedy potrwa nabór? W poniższym artykule znajdziesz […]

Jaki rodzaj pelletu wybrać?

Jaki rodzaj pelletu wybrać?

Jaki rodzaj pelletu wybrać? Jeżeli planujemy zakup pieca do naszego domu. Z pewnością warto dowiedzieć się więcej o samym materiale opałowym, jakim jest pellet. Kupując u zaufanych producentów mamy gwarancje ekologicznego oraz wydajnego paliwa. Godnym uwagi jest fakt, iż materiał najczęściej jest produkowany z trocin drzewnych, które nie miały wcześniej praktycznie żadnego zastosowania. Granulat zostaje […]