Jak fotowoltaika wpływa na rozwój firmy?

Jak fotowoltaika wpływa na rozwój firmy?

Jak fotowoltaika wpływa na rozwój firmy?

Ty też masz wrażenie, że Twoja firma mogłaby lepiej i skuteczniej funkcjonować, przynosząc Tobie znacznie lepsze zyski? Próbujesz ciąć koszty, ale szybko dochodzisz do przysłowiowej ściany, bo redukcja kolejnych wydatków wcale nie przekłada się na więcej pieniędzy w firmowym budżecie? Teoretycznie można spróbować zmniejszyć koszty tam, gdzie nie da się ich zmniejszyć – czyli na przykład na rachunkach za energię elektryczną.

Energia dla firm w Polsce

Polscy przedsiębiorcy przepłacają za prąd nawet do 70% rocznie! To właśnie koszty energii są jednym z tych wydatków, które najmocniej obciążają budżet krajowych firm. Na szczęście – można je dosyć łatwo zredukować. Wystarczy postawić na odnawialne źródła energii. To inwestycja o wysokim stopniu zwrotu – warto tym się zainteresować, mając świadomość tego, że koszty zakupu energii elektrycznej rosną o kilkadziesiąt procent rocznie.

Fotowoltaika – sposób na rosnące ceny prądu

Średnio, cena prądu rośnie nawet o 4,5% w ciągu roku. Rok 2019 był pod tym względem absolutnie rekordowym, ponieważ wtedy zanotowano wzrost ceny prądu aż o 60% względem roku poprzedniego. Biorąc pod uwagę fakt, iż produkcja energii elektrycznej w naszym kraju jest wciąż w większości oparta o przestarzałe i nieefektywne metody, możemy spodziewać się kolejnych wzrostów.

Tylko pomyśl – ile byłoby pieniędzy w firmowym budżecie gdyby nie koszty prądu

A przecież działalność firmy wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. Działające przez co najmniej 8 godzin dziennie komputery, drukarki czy inne urządzenia elektroniczne są absolutnie niezbędne do normalnego funkcjonowania. Nie da się z nich zrezygnować!
A może to czas na to, aby rozpocząć produkcję prądu samemu? Na przykład przy użyciu instalacji fotowoltaicznej? Zastanówmy się jak to działa i ile można zaoszczędzić.

Fotowoltaika – urządzenia i instalacje

Elektrownie słoneczne, bo o nich mowa, składają się z kilku podstawowych elementów. Aby taka instalacja fotowoltaiczna mogła zacząć działać, potrzebne są takie elementy jak:

  • Moduły fotowoltaiczne
  • Falowniki
  • Konstrukcja montażowa + materiały (rurki, peszle, korytka, okablowanie, skrzynki przyłączeniowe)

Tego rodzaju zestawy fotowoltaiczne montowane są na dachach budynków. Projektowane są z myślą o dachach skośnych. Nie ma tu znaczenia czy dach wykonany jest z papy, blachy czy też dachówki.

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy zrealizowana na sklepie rowerowym w Szydłowcu k. Radomia.

Fotowoltaika dla Twojej firmy – korzyści

Czy wiesz o tym, że instalacja fotowoltaiczna w firmie może przełożyć się na realny rozwój Twojego biznesu? To nie jest tylko hasło  marketingowe. To naprawdę działa!

Co daje Ci instalacja fotowoltaiczna? Przede wszystkim – niezależność. Nie musisz już przejmować się stałymi wahaniami cen prądu. A biorąc pod uwagę stale rosnące koszty energii elektrycznej jest to ważne. Ponadto, małe lub duże instalacje fotowoltaiczne to także sposób na zmniejszenie obciążeń fiskalnych. Firmy, które zainwestują w fotowoltaikę mogą liczyć na odpis od podatku.

Dodatkowe pieniądze w budżecie firmy

Fotowoltaika to również sposób na dodatkowy przychód dla Twojego biznesu. Czy wiesz o tym, że na sprzedaży nadwyżki prądu możesz nawet całkiem sporo zarobić? Jak przewiduje ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii, masz prawo do sprzedaży wyprodukowanych jednostek energii elektrycznej lokalnemu zakładowi energetycznemu.
W momencie zmiany ustawy OZE dla firm, będzie możliwość magazynowania nadwyżek prądu, co będzie bardzo opłacalne.

Wyższa wartość nieruchomości

Jest jeszcze jeden bardzo ważny argument, dla którego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną w firmie. Inwestując w takie rozwiązanie w znacznym stopniu zwiększasz wartość nieruchomości, na której znajdą się takie urządzenia. Panująca moda na ekologię sprawia, że budynki z panelami słonecznymi czy działki na których znajdują się małe farmy fotowoltaiczne cieszą się w tej chwili ogromnym zainteresowaniem  na rynku. Jakby nie patrzeć – to inwestycja w biznes!
Pamiętaj również o tym, że instalacja fotowoltaiczna dla firmy to sposób na zagospodarowanie pustych przestrzeni. Czy to jakieś nieużytki na terenie posesji czy też dach budynku – takie miejsca zwykle stoją puste, a można je przecież łatwo wykorzystać właśnie do montażu paneli słonecznych.

Czy nie będziesz do tego dopłacać?

Choć oferują szereg możliwości, to instalacje fotowoltaiczne są tak skonstruowane, aby ich użytkowanie było proste, łatwe i przyjemne. Trwałość takiego rozwiązania jest bardzo duża, a pierwsze 30 lat eksploatacji nie powinno w żaden sposób angażować posiadacza. To rozwiązania nie tylko bezawaryjne, ale i bezobsługowe.

Kredyt lub leasing dla firmy na fotowoltaikę

Chcesz mieć instalację fotowoltaiczną w swojej firmie? A wiesz o tym, że nie musisz wcale wykładać całości sumy z własnej kieszeni? Pomożemy Ci w uzyskaniu finansowania, a zaoszczędzone w ten sposób środki Ty przeznaczysz na inwestycję w rozwój swojego biznesu. Brzmi dobrze? To zobacz jakie formy finansowania instalacji fotowoltaicznych możemy Ci zaproponować.

  1. Kredyt

Zakup ogniw fotowoltaicznych możesz sfinansować w ramach wzięcia kredytu. Polskie banku aktualnie wspierają inicjatywy, które mają na celu popularyzację przyjaznych dla środowiska źródeł energii. Organizowanych jest mnóstwo programów, często o zasięgu lokalnym (gmina/powiat/województwo), które pozwalają na uzyskanie dofinansowania na montaż tego rodzaju rozwiązań.

2. Leasing

Chcesz czerpać zyski z użytkowania instalacji fotowoltaicznej? I to bez finansowania jest montażu czy zakupu z własnych środków? Leasing fotowoltaiki będzie idealnym rozwiązaniem. Już od pierwszych dni użytkowania, dzięki produkcji energii możesz liczyć na oszczędności, które pozwolą Ci na pokrycie rat leasingowych. Ponadto, decydując się na leasing możesz liczyć na ulgi podatkowe – leasing operacyjny traktowany jest jako koszt uzyskania przychodu do firmowego budżetu.

Czysta energia dla firm – zarobki

Policz, ile pieniędzy z firmowego budżetu wydajesz na prąd. Gdyby nie te obciążenia mógłbyś mieć naprawdę o wiele więcej środków w kasie przedsiębiorstwa. A decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie możesz liczyć na zmniejszenie wydatków na prąd nawet do 70%! Wyobrażasz to sobie? Od tej pory płacisz będziesz nawet tylko 30% dotychczasowej ceny. Zaoszczędzone pieniądze możesz bez problemu zainwestować w dalszy rozwój firmy.

Jak wybrać instalację fotowoltaiczną dla swojej firmy?

Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiedni dobór mocy do parametrów nasłonecznienia w Twojej okolicy. Skoro nie chcesz do tego dokładać, a jedynie czerpać z tego realne zyski, warto ostrożnie podejmować decyzje w zakresie doboru tych rozwiązań.
Aby móc precyzyjnie określić, jaka instalacja sprawdzi się właśnie dla Ciebie, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomogą Ci w doborze najlepszego rozwiązania. Odpowiedni wybór to też znacznie szybsza amortyzacja farmy fotowoltaicznej.

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Nie przegap okazji

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Wojtmar i zainwestuj w przyszłość z ekologiczną energią

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Więcej artykułów