Kotły na pellet

Kotły na pellet

Coraz częściej wykorzystywany system ogrzewania domów jednorodzinnych. Wybór tego ekologicznego paliwa to dobra decyzja dla Ciebie i Twojego domu. Automatyczny system ogranicza obsługę do minimum a brak substancji smolistych sprawia, że jest pellet jest przyjazny dla środowiska.

Jak działa piec na pellet?

Konstrukcja kotła jest bardzo złożona. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby piec na pellet był wygodny w użyciu oraz bezpieczny. Prawie w 100% zautomatyzowane urządzenie posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz systemy przeciwpożarowe. Paliwo stałe, które jest wykorzystywane w piecu na pellet, przede wszystkim charakteryzuje się bardzo wysoką kalorycznością. Po wsypaniu biomasy, urządzenie automatycznie podaje odpowiednią ilość do paleniska. Zawór wodny oraz czujnik temperatury stale nadzorują proces, ponieważ bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze. Jednym z najważniejszych parametrów jest moc, która jest dobierana indywidualnie do potrzeb oraz preferencji Klienta. Istotną rzeczą jest również funkcjonalność, czyli jakie udogodnienia przygotował dla nas producent.

Jakie są zalety kotła na pellet?

Inwestycja w najnowsze rozwiązania technologiczne, jest bez wątpienia dobrym krokiem. Jedną z zalet kotła na pellet, jest to, iż emituje on bardzo małą ilość CO2, dzięki czemu coraz bardziej dbamy o środowisko wokół nas. Oferowane przez naszą firmę kotły, charakteryzują się nowoczesnym wyglądem oraz świetną jakością komponentów, które bezsprzecznie wydłużają żywotność urządzeń. Wysoka automatyzacja sprawia, iż urządzenie jest wydajne oraz bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Podajnik samoistnie dokłada odpowiednie ilości paliwa, a sterownik pogodowy oraz autoregulacja HT-Logic III dopasowują parametry kotła do warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Szybka instalacja czy łatwość obsługi, również stanowią dużą zaletę tego rozwiązania. Certyfikaty oraz systemy zabezpieczeń, świadczą o tym, iż producent stawia bezpieczeństwo użytkowników na pierwszym miejscu. Kolejną istotną kwestią kotła na pellet firmy Heiztechnik jest fakt, iż spełnia on surowe wymagania energetyczno-emisyjne. Kotłownia, dzięki właściwościom pelletu jakim jest brak zapachu oraz pyłu, wydaje się być dużo schludniejsza oraz przyjazna.

Dlaczego warto inwestować w kocioł na pellet?

Komfort – bezobsługowy system grzewczy, nie wymaga stałego nakładu pracy

Oszczędność – niskie koszty eksploatacji dzięki dostosowaniu zużycia pelletu do aktualnych warunków atmosferycznych

Obniżenie emisji CO2, a popiół ze spalonego pelletu jest świetnym nawozem dla roślin

Zapewnia bardzo wysoki komfort cieplny

Charakteryzuje się bardzo cichą pracą

Wydajność – pellet posiada wysoką kaloryczność

Urządzenie o nowoczesnym wyglądzie i kompaktowych rozmiarach

Dzięki kotłowi na pellet zachowasz czystą kotłownię

Logo Heiztechnik
kocioł na pellet heiztechnik

Automatyczne rozpalanie, czyszczenie palnika oraz wymiennika ciepła.

Dostosowuje spalanie pelletu dzięki sterownikowi pogodowemu HT-tronic 900Touch

Wbudowany moduł hydrauliczny składający się z pompy obiegowej C.O. i C.W.U., zaworu mieszającego oraz grupy bezpieczeństwa

Sonda Lambda do pomiaru jakości pelletu w standardzie

Gwarancja: 5 lat

kocioł na pellet heiztechnik

Jak wybrać dobry kocioł na pellet?

Aby wybrać dobry kocioł na pellet dla naszego domu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Z pewnością najważniejszym z nich jest wybór odpowiedniej mocy urządzenia w stosunku do naszego zapotrzebowania. Dzięki temu nie będziemy zużywać zbyt dużej ilości opału oraz zadbamy o środowisko. Ważnym aspektem jest również aby dopasować wymiary urządzenia do naszej kotłowni. Piece potrzebują odpowiedni zapas miejsca, aby zapewnić komfort użytkowania oraz umożliwienie ewentualnego serwisu. Decydując się na kocioł na pellet do naszego domu, bezsprzecznie powinniśmy sprawdzić klasyfikacje urządzenia. Istotną rzeczą, na którą również powinniśmy zwracać uwagę, wydają się być udogodnienia jakie zapewnia nam producent. Kotły firmy Heiztechnik wyposażone zostały w takie elementy jak moduł hydrauliczny oraz grupa bezpieczeństwa. To one wyróżniają produkty na tle innych oraz zachęcają do zakupu.

Dostępne kotły na pellet

ONE

( 8-20kW )

DasPell NEXT

( 5-30kW )

FLAT

( 8-11kW )

DasPell GL

( 12-60kW )

Skorzystaj z dotacji "Czyste Powietrze"

Zyskaj nawet do 18 000 zł dofinansowania na zakup kotła na pellet dla swojego domu.

Formalności ? Zostaw wszystko nam. 
Zadbamy o cały proces pozyskiwania dotacji od momentu złożenia dokumentów do wypłaty środków na Twoje konto.