Fotowoltaika dla Firmy

Fotowoltaika
dla Firmy

Zamień rachunki w swojej firmie na oszczędności płynące z odnawialnych źródeł energii. Wybierając przemysłową instalację fotowoltaiczną możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. To idealna inwestycja dla każdego przedsiębiorcy.

Zredukuj koszty związane z zakupem prądu nawet o 90%

Obecnie obserwujemy stałe podwyżki cen energii na rynku. Jednym ze skutecznych rozwiązań na uniezależnienie się od podwyżek oraz skuteczne obniżenie wysokości rachunków za prąd jest budowa elektrowni słonecznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zmniejszyć koszty związane z zakupem energii nawet o 90%.

Zachowaj przewagę konkurencyjną

Nowoczesne przedsiębiorstwa muszą inwestować w innowacje. Optymalizacja kosztów funkcjonowania zakładu pozwala utrzymać atrakcyjne ceny produktów czy usług. Jedną z takich innowacji jest fotowoltaika dla firmy.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę dla przedsiębiorstw ?

 

 

Niezależność energetyczna – pokrycie części lub całości zapotrzebowania na prąd

Oszczędność – niższe rachunki za prąd

Umożliwia zagospodarowanie powierzchni dachów lub nieużytków

Niezależność od rosnących cen energii elektrycznej

Zapewnia energię elektryczną pochodzącą z ekologicznych źródeł

Umożliwia amortyzację kosztów inwestycyjnych i odpis od podstawy opodatkowania

Zwiększa wartość nieruchomości

Możliwość sprzedaży nadwyżek energii

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga stałej obsługi

Umożliwia pracę przedsiębiorstwa w momencie wprowadzenia ograniczeń poboru prądu

Dołącz do przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych

Jakie znaczenie dla środowiska będzie miała Twoja instalacja fotowoltaiczna? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z wysokiego poziomu zanieczyszczenia w Polsce.
Do funkcjonowania Twojej firmy niezbędny jest prąd, który wytwarzają stare elektrownie węglowe. Dzięki inwestycji w fotowoltaikę dla firmy przyczyniasz się nie tylko do poprawy jakości powietrza, ale również produkujesz zieloną energię

Czy wiesz, że...?

Instalacja o mocy 50kW to:

0 ton
zmniejszenie emisji dwutlenku węgla
0
posadzonych drzew
0
oszczędności
Natura eco
Natura eco

Skomponuj swoją instalację:

Możliwości finansowania fotowoltaiki dla firm

srodki-wlasne

Środki własne

Minimum formalności
Spłata w 2 lub 3 ratach
Gotówka lub przelew

wygodne-raty

Leasing

Minimalna wpłata 10%
Niskie oprocentowanie
Na okres do 5 lat

kredyt-inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny

ok. 6% w skali roku
Na okres do 5 lat
Kwota do 500 000 zł

Przykładowe instalacje fotowoltaiczne

 

 
jak-działa-fotowoltaika-dla-rolnika

Jak działają instalacje fotowoltaiczne dla firmy?

Instalacja fotowoltaiczna opiera się na przetwarzaniu promieni słonecznych. Efektem takiego działania jest powstanie energii elektrycznej, która posłuży do zasilenia biura, magazynu bądź hali produkcyjnej.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Jednostka światła, czyli foton po kontakcie z krzemem zawartym w module fotowoltaicznym wytwarza ruch elektronu. W związku z tym dochodzi do wytwarzania energii elektrycznej. Niezbędnym urządzeniem do korzystania z tak wytworzonej energii jest falownik, który zamienia prąd stały w prąd zmienny. Obecne falowniki charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością na poziomie nawet 98%. Dodatkowo otrzymujemy możliwość zdalnego monitoringu pracy instalacji na komputerze lub smartfonie. Jest to niezwykle ważna i przydatna funkcja pozwalająca na bieżąco śledzić pracę naszej instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika dla firmy - Korzyści

Inwestując w odnawialne źródła energii jako przedsiębiorca, możemy liczyć na szereg dodatkowych korzyści, takich jak:

-Przedsiębiorca ma możliwość odliczyć część kosztów od podatku VAT, amortyzacji lub leasingu. Takie działanie spowoduje znaczące przyśpieszenie zwrotu inwestycji w fotowoltaikę dla firm.

-Hale produkcyjne oraz magazyny to miejsca charakteryzujące się ogromną autokonsumpcją. Pracujące tam maszyny oraz urządzenia generują zapotrzebowanie na energię elektryczną. Oznacza to, że w dzień jesteśmy w stanie zabezpieczyć w darmową energię cały budynek.

-Dzięki dostępności do hal magazynowych lub biurowców, przedsiębiorca dysponuje ogromnymi powierzchniami. Takie warunki sprawiają, że montaż instalacji dla firm na dachu jest ułatwiony i pozwala na najlepsze usytuowanie paneli fotowoltaicznych względem słońca.

fotowoltaika-dla-firm-korzysci

Twoja firma z darmową energią na długie lata

Fotowoltaika dla firmy z naszej oferty to gwarancja wieloletniej i bezawaryjnej pracy. Dlatego też w naszej ofercie posiadamy tylko i wyłącznie sprzęt renomowanych na całym świecie producentów. W związku z tym dajemy naszym przyszłym partnerom biznesowym instalację zapewniającą perfekcyjną pracę przez minimum 25 lat.

 

Instalacja typu Standard

instalacja-fotowoltaiczna-falownik-foxess

Instalacje fotowoltaiczne oparte o wysokiej jakości komponenty. Zestaw Standard przeznaczony jest dla Klientów, którzy szukają rozwiązań sprawdzonych, a zarazem niedrogich. Elektrownia słoneczna tego typu cechuje się wysoką sprawnością oraz bezawaryjną pracą.

 

Instalacja typu Smart

Instalacje fotowoltaiczne oparte o najwyższej jakości komponenty. Bezkonkurencyjna technologia SolarEdge znacząco zwiększa wydajność instalacji (ok 25% od wersji standard), szczególnie w przypadku zacienienia modułów fotowoltaicznych, natomiast dożywotni monitoring na poziomie modułu, pozwala na szybkie wykrycie jakichkolwiek problemów wpływających na pracę elektrowni.