Jak działa kocioł na pellet?

Jak działa kocioł na pellet?

Jak działa kocioł na pellet?

 

Jesteśmy dystrybutorem najnowszych technologicznie kotłów, które firma Heiztechnik zaprojektowała w taki sposób, aby zapewnić ciepło w domu oraz jednocześnie komfort użytkowania. Nowoczesny kocioł na pellet, to prawie w 100% zautomatyzowane urządzenie. Charakteryzuje się dużą wydajnością oraz wygodną obsługą. Warto dodać, iż pellet jest to ekologiczne paliwo stałe, charakteryzujące się wysoką kalorycznością, oraz bardzo znikomym zanieczyszczeniem CO2. Sporadyczne usuwanie niewielkich ilości popiołu, oraz uzupełnianie podajnika pelletem, należą do naszych głównych zadań. Inżynierowie wyposażyli kotły w palnik z elektryczną grzałką, która sama rozpala paliwo stałe. Dzięki temu nie musimy robić tego własnoręcznie.

budowa-kotla-na-pellet-heiztechnik

Dla kogo oraz jak jest zbudowany kocioł na pellet?

Piec na pellet niewątpliwie jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie troskę o środowisko. Kocioł firmy Heiztechnik, obniża emisję spalin CO2 do minimum, a powstały popiół świetnie sprawdza się jako nawóz do roślin. Proces ogrzewania zaczyna się od wsypania opału oraz ustawienia temperatury. Podajnik przenosi pellet ze zbiornika do paleniska, następnie za pomocą palnika oraz grzałki elektrycznej rozpoczyna się w pełni automatyczny proces spalania. Piec został wyposażony w żaroodporny ruszt, który jest odporny na bardzo wysokie temperatury. Istotnie zawarliśmy również w urządzeniu systemy przeciw pożarowe, które przez cały czas czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Dodatkowo kocioł firmy Heiztechnik, posiada wbudowany sterownik pogodowy HT-Tronic 900touch. Dostosowuje on nasilenie spalania do obecnej pory roku, oraz występującej na zewnątrz pogody. Przekłada się to na zwiększenie oszczędności, ale przede wszystkim wydajności urządzenia. W naszej ofercie posiadamy kotły dla domów jednorodzinnych w przedziałach mocy od 8 KW do 20 KW. W przypadku firm jesteśmy w stanie zaproponować mocniejsze piece o mocy sięgającej aż 1 MW.

Wady i zalety kotłów pelletowych:

 

Obecnie kocioł na pellet jest urządzeniem bardzo złożonym, posiadającym wiele rozwiązań, w rezultacie czego nowoczesne zabezpieczenia oraz systemy kontroli w czasie rzeczywistym są w stanie pracować na wysokim poziomie. Tak jak każdy produkt na rynku, posiada swoje mocne oraz nieco słabsze strony. Na początek skupimy się na zaletach, a chwilę później przejdziemy do wad.

Zalety:

  • Wykorzystywanie paliwa stałego gwarantującego największą ekonomiczność.
  • Szybka instalacja oraz łatwa obsługa urządzenia.
  • Wykorzystywanie odnawialnego źródła energii oraz bardzo niska emisja spalin CO2.
  • Wysoka automatyzacja urządzenia.
  • Posiadane certyfikaty oraz systemy bezpieczeństwa zapewniające ochronę cała dobę.

Wady:

  • Konieczność regularnego czyszczenia pieca.
  • Konieczność umieszczenia kotła w pomieszczeniu suchym, bez wilgoci.

 

Podsumowując, mamy nadzieje, że przybliżyliśmy Państwu temat kotłów na pellet. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy służą pomocą w odpowiedzi na wszelkie pytania oraz wykonają bezpłatną wycenę inwestycji.

kotly-na-pellet-czyste-powietrze

 

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Nie przegap okazji

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Wojtmar i zainwestuj w przyszłość z ekologiczną energią

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Więcej artykułów