Skorzystaj z dotacji
Czyste Powietrze

dotacja-czyste-powietrze-dofinansowanie

Program Czyste Powietrze 2022

Od ponad 3 lat wszyscy obywatele RP mogą skorzystać z programu Czyste Powietrze. Celem programu jest jak największe wsparcie dla osób  inwestujących w odnawialne źródła energii, co przekłada się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. Dlatego środki pozyskane z tej dotacji obejmuje koszt demontażu starego pieca oraz zakupu i montażu nowego źródła ciepła w budynku. W ramach programu wsparciem objęte są m.in.:

czyste-powietrze-stary-piec-dotacja

Wymiana starego źródła ogrzewania

Zadbaj o lepszą jakość powietrza i mniejszą ilość wytwarzanych gazów cieplarnianych dzięki wymianie ogrzewania w swoim domu. Zastąp stare nieefektywne źródło ciepła na nowoczesne rozwiązanie w postaci pompy ciepła powietrze-woda lub kotła na pellet. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia spełniają wymogi EcoDesign oraz 5 Klasy.

Dlatego decydując się na wymianę starego źródła ciepła masz możliwość odebrać wsparcie finansowe w postaci dofinansowania Czyste Powietrze. Obecnie maksymalny poziom dofinansowania przy wymianie starego źródła ogrzewania to:

Pompa ciepła
0
Kocioł na pellet
0
czyste-powietrze-stary-piec-dotacja
montaz-paneli-fotowoltaicznych
montaz-paneli-fotowoltaicznych

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Panując wymianę starego i nieefektywnego źródła ciepła w swoim domu możemy również skorzystać z dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu. W tym przypadku jest to możliwe tylko w połączeniu z wymianą starego pieca w ramach programu. Podsumowując nie możemy ubiegać się o środki na zakup instalacji PV bez spełnienia tego warunku. Od dnia 25.01.2022 roku zmianie uległa również wysokość dotacji na elektrownie słoneczne i wynosi obecnie nawet do:

Instalacja fotowoltaiczna
0

Zmiany w programie dofinansowania od 25.01.2022 roku.