Fotowoltaika dla Domu

Fotowoltaika
dla Domu

fotowoltaika dla domu

W naszej ofercie posiadamy instalacje fotowoltaiczne dla domu o zróżnicowanej mocy, które są dedykowane dla gospodarstw
o różnych rozmiarach, a także różnym zapotrzebowaniu energetycznym. W zależności od mocy elektrowni słonecznej, różnią się ilością modułów fotowoltaicznych oraz mocą falownika.

Polecamy zarówno zestawy STANDARD, jak i bardziej zaawansowane modele SMART Solar Edge, które cechują się zwiększoną wydajnością (o 25%), nawet gdy panele fotowoltaiczne znajdują się w miejscach zacienionych.

fotowoltaika dla domu

Rachunki za prąd niższe nawet o 90%

Dzięki odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej, Twoje rachunki za prąd będą niższe nawet o 90%.

Skorzystaj z dotacji

Uzyskaj bezzwrotną dopłatę do instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu. Wypełnimy
i złożymy wniosek o dotację za Ciebie.

Odlicz wartość instalacji od podstawy podatku

Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej m.in. na instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompę ciepła wraz z osprzętem i montażem.

Zalety instalacji fotowoltaicznych

Inwertery solarne renomowanych marek

Aluminiowa konstrukcja montażowa

Monitoring instalacji w standardzie

Moduły fotowoltaiczne producentów z listy TIER 1

Zabezpieczenia instalacji po stronie AC/DC

Komplet przygotowanych dokumentów do zakładu energetycznego

Dostępne rozwiązania dla Domu

LONGI 365

360Wp

Mono

TIER1

Half-Cut

Gwarancja:
12 lat na wady ukryte modułu
25 lat na 85% sprawności modułu

Jinko 390

450Wp

Mono

TIER1

Half-Cut

Gwarancja:
15 lat na wady ukryte modułu
25 lat na 85% sprawności modułu

bifacial fotowoltaika

440Wp

Mono

Bifacial

TIER1

Half-Cut

Gwarancja:
25 lat na wady ukryte modułu
25 lat na 85% sprawności modułu

logo foxess
Falownik FoxESS Fotowoltaika

Wysoka sprawność

Monitoring pracy

Stopień ochrony IP65

Gwarancja:
12 lat na falownik

logo sofar
sofar solar falownik fotowoltaika

Wysoka sprawność

Monitoring pracy

Stopień ochrony IP65

Gwarancja:
12 lat na falownik

logo solaredge

Wysoka sprawność

Monitoring pracy

Optymalizatory mocy

Gwarancja:
12 lat na falownik

Dotacja z programu Czyste Powietrze

Twoja instalacja fotowoltaiczna dla domu z dofinansowaniem 9000 zł?

Tak to możliwe dzięki rządowej dotacji “Czyste Powietrze”!
Wymieniając stare nieefektywne źródło ciepła na nowoczesną pompę ciepła lub kocioł na pellet, możemy ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 9000 zł na zakupy i montaż elektrowni słonecznej.

Uzyskaj dotację, wszystko zrobimy za Ciebie!

Przykładowe instalacje fotowoltaiczne dla domu

 

 
jak-dziala-instalacja-fotowoltaiczna

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to system odpowiadający za produkcję energii elektrycznej, z promieni słonecznych docierających do ziemi. Fotowoltaika dla domu składa się z następujących elementów:

Modułów fotowoltaicznych – to pierwszy etap podczas produkcji darmowej energii elektrycznej w naszym systemie. Dzięki zastosowaniu w modułach krzemu dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, czyli zamiany energii ze słońca w prąd stały.

Falownik- jest to następny krok do wytworzenia naszej energii. To urządzenie odpowiedzialne za zmianę prądu stałego w prąd zmienny, który docelowo znajdziemy w domowych gniazdkach. Falownik można określić jako serce instalacji, ponieważ oprócz zamiany prądu odpowiada również za całą pracę instalacji fotowoltaicznej w naszym domu.

Oba wymienione elementy to niezbędne podzespoły, aby fotowoltaika dla domu działał poprawnie i efektownie. Warto wspomnieć, że prócz wspomnianych elementów warto zwrócić uwagę na jakość pozostałych komponentów. Do których zaliczamy: konstrukcję montażową, skrzynkę z zabezpieczeniami, zabezpieczenia przeciwpożarowe. 

Jakie są zalety fotowoltaiki dla domu?

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu możemy liczyć na szereg korzyści jakie otrzymamy. Z pewnością na największą uwagę zasługuje fakt, że dzięki zastosowaniu paneli zaczynamy produkcję własnej energii. W związku z tym obniżamy swoje rachunki za prąd do minimum, generując ogromne oszczędności dla naszego portfela.

Kolejną w kolejności korzyścią jaką otrzymamy wraz z montażem fotowoltaiki dla domu jest wieloletnie i bezawaryjne działanie. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii obecnie żywotność paneli wynosi ponad 30 lat. Biorąc pod uwagę czas zwrotu inwestycji, która sięga obecnie ok. 5 lat zyskujemy niezależność na długie lata.

Bez wątpienia kolejnym istotnym argumentem jest aspekt ekologiczny funkcjonowania takiego systemu. W porównaniu do tradycyjnych elektrowni węglowych, instalacja fotowoltaiczna nie produkuje żadnych substancji szkodliwych podczas swojej pracy.
Podsumowując powyższe punkty, decydując się na inwestycję w odnawialne źródła energii zyskujemy mniejsze rachunki za prąd oraz lepsze powietrze w otaczającej nas okolicy.

jakie-panele-fotowoltaiczne-wybrać

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać ?

Moduły fotowoltaiczne, to podstawowy element każdej instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwach domowych. Najczęściej spotykanymi obecnie na naszym rynku rodzajami paneli fotowoltaicznych są: polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Niegdyś to moduły polikrystaliczne były wiodącym produktem i większość starszych instalacji opiera się właśnie na nich. Od momentu pojawienia się ogniw monokrystalicznych sytuacja uległa zmianie w związku z zaletami jakie posiada nowy typ panelu fotowoltaicznego. 

Przede wszystkim ogromną zaletą nowych modułów jest fakt, że ruch elektronów wewnątrz krzemu odbywa się znacznie łatwiej w porównaniu do poprzednika. W rezultacie osiągają one większą wydajność pracy. Średnio wydajność paneli monokrystalicznych określa się na 16-22%, natomiast wydajność paneli polikrystalicznych wynosi przeciętnie 14-18%.

Reasumując panele nowej generacji generują więcej energii elektrycznej w porównaniu do starszych paneli o tym samym wymiarze.

Efektywne korzystanie z energii słonecznej

Efektywne korzystanie z energii słonecznej wymaga starannego doboru typu instalacji oraz jej wydajności. Niewłaściwe dopasowanie liczby paneli czy falownika sprawią, że fotowoltaika dla domu nie będzie w pełni wykorzystana albo wyprodukuje za mało prądu, który trzeba będzie dokupić od krajowych dystrybutorów. Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego jest uzależniony od elementów instalacji, dlatego montaż nadprogramowych paneli oznacza zbędny wydatek.

Firma Wojtmar wykonuje projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego, który uwzględnia potrzeby energetyczne gospodarstwa.

W efekcie jest możliwe precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów konstrukcji i ustalenie kosztów jej montażu na optymalnym poziomie.

Możliwości finansowania

Środki własne

Minimum formalności
Spłata w 2 lub 3 ratach
Gotówka lub przelew

Wygodne raty

Koszt 4,2% w skali roku
Na okres do 10 lat
Kwota do 120 000 zł

Instalacja typu Standard

Instalacje fotowoltaiczne oparte o wysokiej jakości komponenty. Zestaw Standard przeznaczony jest dla Klientów, którzy szukają rozwiązań sprawdzonych, a zarazem niedrogich. Elektrownia słoneczna tego typu cechuje się wysoką sprawnością oraz bezawaryjną pracą.

 

Instalacja typu Smart

Instalacje fotowoltaiczne oparte o najwyższej jakości komponenty. Bezkonkurencyjna technologia SolarEdge znacząco zwiększa wydajność instalacji (ok 25% od wersji standard), szczególnie w przypadku zacienienia modułów fotowoltaicznych, natomiast dożywotni monitoring na poziomie modułu, pozwala na szybkie wykrycie jakichkolwiek problemów wpływających na pracę elektrowni.