Fotowoltaika dla Domu
Fotowoltaika
dla Domu



W naszej ofercie posiadamy instalacje fotowoltaiczne dla domu o zróżnicowanej mocy, które są dedykowane dla gospodarstw
o różnych rozmiarach, a także różnym zapotrzebowaniu energetycznym.
W zależności od mocy elektrowni słonecznej, różnią się ilością modułów fotowoltaicznych oraz mocą falownika.
Polecamy zarówno zestawy STANDARD, jak i bardziej zaawansowane modele SMART Solar Edge, które cechują się zwiększoną wydajnością (o 25%), nawet gdy panele fotowoltaiczne znajdują się w miejscach zacienionych.



Rachunki za prąd niższe nawet o 90%
Dzięki odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej, Twoje rachunki za prąd będą niższe nawet o 90%.
Skorzystaj z dotacji
Uzyskaj bezzwrotną dopłatę do instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu. Wypełnimy
i złożymy wniosek o dotację za Ciebie.
Odlicz wartość instalacji od podstawy podatku
Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej m.in. na instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompę ciepła wraz z osprzętem i montażem.
Zalety instalacji fotowoltaicznych
Inwertery solarne renomowanych marek
Aluminiowa konstrukcja montażowa
Monitoring instalacji w standardzie
Moduły fotowoltaiczne producentów z listy TIER 1
Zabezpieczenia instalacji po stronie AC/DC
Komplet przygotowanych dokumentów do zakładu energetycznego
Dostępne rozwiązania dla Domu




360Wp
Mono
TIER1
Half-Cut
Gwarancja:
12 lat na wady ukryte modułu
25 lat na 85% sprawności modułu




450Wp
Mono
TIER1
Half-Cut
Gwarancja:
15 lat na wady ukryte modułu
25 lat na 85% sprawności modułu




440Wp
Mono
Bifacial
TIER1
Half-Cut
Gwarancja:
25 lat na wady ukryte modułu
25 lat na 85% sprawności modułu




Wysoka sprawność
Monitoring pracy
Stopień ochrony IP65
Gwarancja:
12 lat na falownik




Wysoka sprawność
Monitoring pracy
Stopień ochrony IP65
Gwarancja:
12 lat na falownik




Wysoka sprawność
Monitoring pracy
Optymalizatory mocy
Gwarancja:
12 lat na falownik
Dotacja z programu Czyste Powietrze
Twoja instalacja fotowoltaiczna dla domu z dofinansowaniem 9000 zł?
Tak to możliwe dzięki rządowej dotacji “Czyste Powietrze”!
Wymieniając stare nieefektywne źródło ciepła na nowoczesną pompę ciepła lub kocioł na pellet, możemy ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 9000 zł na zakupy i montaż elektrowni słonecznej.
Uzyskaj dotację, wszystko zrobimy za Ciebie!
- Przeprowadzenie bezpłatnego audytu
- Dostawa i montaż elektrowni słonecznej
- Uruchomienie i sprawdzenie pracy instalacji
- Wysłanie dokumentacji do Zakładu Energetycznego
- Wysłanie wniosku o dotację
- Serwis gwarancyjny
Przykładowe instalacje fotowoltaiczne dla domu


Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Instalacja fotowoltaiczna to system odpowiadający za produkcję energii elektrycznej, z promieni słonecznych docierających do ziemi. Fotowoltaika dla domu składa się z następujących elementów:
Modułów fotowoltaicznych – to pierwszy etap podczas produkcji darmowej energii elektrycznej w naszym systemie. Dzięki zastosowaniu w modułach krzemu dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, czyli zamiany energii ze słońca w prąd stały.
Falownik- jest to następny krok do wytworzenia naszej energii. To urządzenie odpowiedzialne za zmianę prądu stałego w prąd zmienny, który docelowo znajdziemy w domowych gniazdkach. Falownik można określić jako serce instalacji, ponieważ oprócz zamiany prądu odpowiada również za całą pracę instalacji fotowoltaicznej w naszym domu.
Oba wymienione elementy to niezbędne podzespoły, aby fotowoltaika dla domu działał poprawnie i efektownie. Warto wspomnieć, że prócz wspomnianych elementów warto zwrócić uwagę na jakość pozostałych komponentów. Do których zaliczamy: konstrukcję montażową, skrzynkę z zabezpieczeniami, zabezpieczenia przeciwpożarowe.
Jakie są zalety fotowoltaiki dla domu?
Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu możemy liczyć na szereg korzyści jakie otrzymamy. Z pewnością na największą uwagę zasługuje fakt, że dzięki zastosowaniu paneli zaczynamy produkcję własnej energii. W związku z tym obniżamy swoje rachunki za prąd do minimum, generując ogromne oszczędności dla naszego portfela.
Kolejną w kolejności korzyścią jaką otrzymamy wraz z montażem fotowoltaiki dla domu jest wieloletnie i bezawaryjne działanie. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii obecnie żywotność paneli wynosi ponad 30 lat. Biorąc pod uwagę czas zwrotu inwestycji, która sięga obecnie ok. 5 lat zyskujemy niezależność na długie lata.
Bez wątpienia kolejnym istotnym argumentem jest aspekt ekologiczny funkcjonowania takiego systemu. W porównaniu do tradycyjnych elektrowni węglowych, instalacja fotowoltaiczna nie produkuje żadnych substancji szkodliwych podczas swojej pracy.
Podsumowując powyższe punkty, decydując się na inwestycję w odnawialne źródła energii zyskujemy mniejsze rachunki za prąd oraz lepsze powietrze w otaczającej nas okolicy.


Jakie panele fotowoltaiczne wybrać ?
Moduły fotowoltaiczne, to podstawowy element każdej instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwach domowych. Najczęściej spotykanymi obecnie na naszym rynku rodzajami paneli fotowoltaicznych są: polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Niegdyś to moduły polikrystaliczne były wiodącym produktem i większość starszych instalacji opiera się właśnie na nich. Od momentu pojawienia się ogniw monokrystalicznych sytuacja uległa zmianie w związku z zaletami jakie posiada nowy typ panelu fotowoltaicznego.
Przede wszystkim ogromną zaletą nowych modułów jest fakt, że ruch elektronów wewnątrz krzemu odbywa się znacznie łatwiej w porównaniu do poprzednika. W rezultacie osiągają one większą wydajność pracy. Średnio wydajność paneli monokrystalicznych określa się na 16-22%, natomiast wydajność paneli polikrystalicznych wynosi przeciętnie 14-18%.
Reasumując panele nowej generacji generują więcej energii elektrycznej w porównaniu do starszych paneli o tym samym wymiarze.
Efektywne korzystanie z energii słonecznej
Efektywne korzystanie z energii słonecznej wymaga starannego doboru typu instalacji oraz jej wydajności. Niewłaściwe dopasowanie liczby paneli czy falownika sprawią, że fotowoltaika dla domu nie będzie w pełni wykorzystana albo wyprodukuje za mało prądu, który trzeba będzie dokupić od krajowych dystrybutorów. Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego jest uzależniony od elementów instalacji, dlatego montaż nadprogramowych paneli oznacza zbędny wydatek.
Firma Wojtmar wykonuje projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego, który uwzględnia potrzeby energetyczne gospodarstwa.
W efekcie jest możliwe precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów konstrukcji i ustalenie kosztów jej montażu na optymalnym poziomie.


Możliwości finansowania
Instalacja typu Standard


Instalacje fotowoltaiczne oparte o wysokiej jakości komponenty. Zestaw Standard przeznaczony jest dla Klientów, którzy szukają rozwiązań sprawdzonych, a zarazem niedrogich. Elektrownia słoneczna tego typu cechuje się wysoką sprawnością oraz bezawaryjną pracą.
Instalacja typu Smart


Instalacje fotowoltaiczne oparte o najwyższej jakości komponenty. Bezkonkurencyjna technologia SolarEdge znacząco zwiększa wydajność instalacji (ok 25% od wersji standard), szczególnie w przypadku zacienienia modułów fotowoltaicznych, natomiast dożywotni monitoring na poziomie modułu, pozwala na szybkie wykrycie jakichkolwiek problemów wpływających na pracę elektrowni.