Fotowoltaika dla Domu

Fotowoltaika
dla Domu

Jakiej mocy instalację fotowoltaiczną wybrać dla domu jednorodzinnego?

W naszej ofercie posiadamy instalacje fotowoltaiczne dla domu o zróżnicowanej mocy, które są dedykowane dla gospodarstw
o różnych rozmiarach, a także różnym zapotrzebowaniu energetycznym. W zależności od mocy elektrowni słonecznej, różnią się ilością modułów fotowoltaicznych oraz mocą falownika.

Polecamy zarówno zestawy STANDARD, jak i bardziej zaawansowane modele SMART Solar Edge, które cechują się zwiększoną wydajnością (o 25%), nawet gdy panele fotowoltaiczne znajdują się w miejscach zacienionych.

Jakiej mocy instalację fotowoltaiczną wybrać dla domu jednorodzinnego?

Rachunki za prąd niższe nawet o 90%

Dzięki odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej, Twoje rachunki za prąd będą niższe nawet o 90%.

Skorzystaj z dotacji

Uzyskaj bezzwrotną dopłatę do instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu. Wypełnimy
i złożymy wniosek o dotację za Ciebie.

Odlicz wartość instalacji od podstawy podatku

Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej m.in. na instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompę ciepła wraz z osprzętem i montażem.

Skomponuj swoją instalację:

fotowoltaika oszczędności

Rachunki niższe nawet o 90%

Odpowiednio dobrana instalacja, potrafi nam sporo zaoszczędzić. W związku z tym nasze rachunki zmniejszą się nawet o 90%

bezpieczna fotowoltaika

Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne

Korzystamy przede wszystkim z  markowych
i certyfikowanych materiałów oraz urządzeń. 

dach-montaz-paneli-fotowoltaicznych-system-montazowy-profil
fotowoltaika certyfikat

Gwarancja niezawodności

Godnym uwagi jest fakt, iż nasze elektrownie słoneczne objęte są gwarancją w całym kraju.

fotowoltaika aplikacja

Bezobsługowy system pracy

Aplikacja mobilna wysyła powiadomienia o obecnej produkcji. W związku z tym warto mieć ją na swoim telefonie oraz obserwować ilość zaoszczędzonych pieniędzy.

Zalety naszych instalacji fotowoltaicznych

Inwertery solarne renomowanych marek

Aluminiowa konstrukcja montażowa

Monitoring instalacji w standardzie

Moduły fotowoltaiczne producentów z listy TIER 1

Zabezpieczenia instalacji po stronie AC/DC

Komplet przygotowanych dokumentów do zakładu energetycznego

Dotacja z programu Czyste Powietrze

Twoja instalacja fotowoltaiczna dla domu z dofinansowaniem 15 000 zł?

Tak to możliwe dzięki rządowej dotacji “Czyste Powietrze”!
Wymieniając stare nieefektywne źródło ciepła na nowoczesną pompę ciepła lub kocioł na pellet, możemy ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na zakup i montaż elektrowni słonecznej.

Przykładowe instalacje fotowoltaiczne dla domu

 

 

Możliwości finansowania

srodki-wlasne

Środki własne

Minimum formalności
Spłata w 2 lub 3 ratach
Gotówka lub przelew

wygodne-raty

Wygodne raty

Koszt 6% w skali roku
Na okres do 10 lat
Kwota do 120 000 zł

Instalacja typu Standard

instalacja-fotowoltaiczna-falownik-foxess

Instalacje fotowoltaiczne oparte o wysokiej jakości komponenty. Zestaw Standard przeznaczony jest dla Klientów, którzy szukają rozwiązań sprawdzonych, a zarazem niedrogich. Elektrownia słoneczna tego typu cechuje się wysoką sprawnością oraz bezawaryjną pracą.

 

Instalacja typu Smart

instalacja-fotowoltaiczna-solar-edge

Instalacje fotowoltaiczne oparte o najwyższej jakości komponenty. Bezkonkurencyjna technologia SolarEdge znacząco zwiększa wydajność instalacji (ok 25% od wersji standard), szczególnie w przypadku zacienienia modułów fotowoltaicznych, natomiast dożywotni monitoring na poziomie modułu, pozwala na szybkie wykrycie jakichkolwiek problemów wpływających na pracę elektrowni.

 

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to system odpowiadający za produkcję energii elektrycznej, z promieni słonecznych docierających do ziemi. Fotowoltaika dla domu składa się z następujących elementów:

Modułów fotowoltaicznych – to pierwszy etap podczas produkcji darmowej energii elektrycznej w naszym systemie. Dzięki zastosowaniu w modułach krzemu dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, czyli zamiany energii ze słońca w prąd stały.

Falownik- jest to następny krok do wytworzenia naszej energii. To urządzenie odpowiedzialne za zmianę prądu stałego w prąd zmienny, który docelowo znajdziemy w domowych gniazdkach. Falownik można określić jako serce instalacji, ponieważ oprócz zamiany prądu odpowiada również za całą pracę instalacji fotowoltaicznej w naszym domu.

Oba wymienione elementy to niezbędne podzespoły, aby fotowoltaika dla domu działał poprawnie i efektownie. Warto wspomnieć, że prócz wspomnianych elementów warto zwrócić uwagę na jakość pozostałych komponentów. Do których zaliczamy: konstrukcję montażową, skrzynkę z zabezpieczeniami, zabezpieczenia przeciwpożarowe. 

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać ?

Moduły fotowoltaiczne, to podstawowy element każdej instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwach domowych. Najczęściej spotykanymi obecnie na naszym rynku rodzajami paneli fotowoltaicznych są: polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Niegdyś to moduły polikrystaliczne były wiodącym produktem i większość starszych instalacji opiera się właśnie na nich. Od momentu pojawienia się ogniw monokrystalicznych sytuacja uległa zmianie w związku z zaletami jakie posiada nowy typ panelu fotowoltaicznego. 

Przede wszystkim ogromną zaletą nowych modułów jest fakt, że ruch elektronów wewnątrz krzemu odbywa się znacznie łatwiej w porównaniu do poprzednika. W rezultacie osiągają one większą wydajność pracy. Średnio wydajność paneli monokrystalicznych określa się na 16-22%, natomiast wydajność paneli polikrystalicznych wynosi przeciętnie 14-18%.

Reasumując panele nowej generacji generują więcej energii elektrycznej w porównaniu do starszych paneli o tym samym wymiarze.

Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej?

Zmiany w programie Mój Prąd

Zmiany w programie Mój Prąd

Zmiany w programie Mój Prąd Niedawno informowaliśmy o zmianach w programie Czyste Powietrze, teraz przyszła kolej na inny rządowy program – Mój Prąd 4.0. Nadchodzące nowości w programie mają identyczne podłoże. Bezsprzecznie czynnikami, które wpłynęły na podjętą decyzję jest sytuacja gospodarcza, postępująca inflacja i kryzys energetyczny w Europie. W konsekwencji doświadczymy zwiększenia kwot dofinansowania. Jakie […]

Zamrożenie stawek i ceny maksymalne prądu na 2023 rok [Lipiec 2023]

Zamrożenie stawek i ceny maksymalne prądu na 2023 rok [Lipiec 2023]

Światło dzienne ujrzał projekt ustawy “o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku”. Dowiedzieliśmy się z niego, jak będą przedstawiały się ceny energii elektrycznej w 2023 roku. Okazuje się, że niezależnie od cen hurtowych na rynku, obowiązywać będą tzw. ceny maksymalne. Co to oznacza w […]

Instalacja fotowoltaiczna, na dachu czy na gruncie?

Instalacja fotowoltaiczna, na dachu czy na gruncie?

Instalacja fotowoltaiczna, na dachu czy na gruncie? Decydując się na zakup własnej instalacji, przed każdym Inwestorem pojawia się pytanie: gdzie najlepiej umiejscowić panele fotowoltaiczne? W takiej sytuacji trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę obecny stopień zalesienia oraz występujący z tego powodu cień, ponieważ może on znacząco wpływać na zmniejszenie produkcji energii elektrycznej. Mając do wyboru […]