Czy w 2022 roku wystartuje program Mój Prąd ?

Czy w 2022 roku wystartuje program Mój Prąd ?

Nowy rok = Nowa edycja programu Mój Prąd!

To będzie już 4 edycja rządowego dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznych dla polskich domów. W poprzednich 3 edycjach wnioski złożyło już ponad 444 tysiące osób, a łączna moc zainstalowanych instalacji wyniosła 2,5GW!

Czym jest program Mój Prąd 4.0?

Mój Prąd 4.0 to kolejna edycja popularnego programu dofinansowań zorganizowanego przez NFOŚiGW. Poprzednia odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a pula 500 mln złotych z zeszłorocznej edycji rozeszła się w ekspresowym tempie.

Mój Prąd 4.0 – co nowego?

Aktualnie ruszyły prace nad nową edycją programu, której uruchomienie planowane jest na połowę 2022 roku, jednak ten nabór będzie się zdecydowanie różnił od poprzedniego!

W nowej edycji oprócz dotacji na same instalacje fotowoltaiczne będziemy mogli wnioskować również o dofinansowanie na: stacje ładowania dla samochodów elektrycznych oraz magazyny energii. Kwoty dokładnych dotacji nie pozostały jeszcze uchwalone, z dostępnych artykułów prasowych możemy wywnioskować, że na same elektrownie słoneczne ponownie planowane jest wsparcie w wysokości 3000zł.

Głównym założeniem programu jest wsparcie urządzeń, które są w stanie skutecznie współpracować z systemami fotowoltaicznymi, pożytkując jednocześnie wyprodukowaną przez nie nadwyżkę energii elektrycznej. Dzięki takiemu ruchowi uchronimy sieci niskiego napięcia przed przeciążeniami, które mogą powstawać przy tak dużej liczbie prosumentów.

Z dotacją czy bez – w fotowoltaikę warto zainwestować!

Wielu Inwestorów swoją decyzję o montażu własnej elektrowni uzależnia od dostępności, jak również wysokości dotacji. Jednak o opłacalności instalacji nie decyduję tutaj dotacja czy też jej brak.

A więc jakie aspekty powinniśmy brać pod uwagę, by przekonać się do montażu fotowoltaiki?
Przede wszystkim stale rosnące opłaty za energię. Dzięki instalacji będziemy mogli cieszyć się niskimi rachunkami, które są obniżone nawet o 90%. Ponadto możemy tu przywołać aspekt ekologiczny. Instalacja fotowoltaiczna podczas produkcji prądu nie wydziela żadnych szkodliwych pyłów czy gazów. Prąd ze słońca jest przyjaźniejszy dla środowiska, ponieważ uwalnia on śladowe ilości dwutlenku węgla do atmosfery w porównaniu do obecnego prądu z węgla, który znacząco zanieczyszcza środowisko.

Wojtmar – Dajemy Energię!

? www.wojtmar.com.pl
? 882 125 032
✉️ kontakt@wojtmar.com.pl

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Nie przegap okazji

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Wojtmar i zainwestuj w przyszłość z ekologiczną energią

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Więcej artykułów