Rekuperacja - świeże powietrze w Twoim domu

Rekuperacja - świeże powietrze w Twoim domu

rekuperator-filtr-oczyszczajacy-powietrze-

Wentylacja mechaniczna to nowoczesne rozwiązanie zapewniające komfortowe warunki dla Ciebie i Twojej rodziny. Dodatkowo pozytywnie wpływa na stan zdrowia wszystkich domowników.

Wybierz rekuperację i ciesz się czystym powietrzem.

rekuperator-filtr-oczyszczajacy-powietrze-

Co to jest Rekuperacja?

Rekuperacja jest nowoczesnym systemem wentylacji mechanicznej. Urządzenie umożliwia dostarczenie świeżego powietrza z otoczenia do wnętrza budynku. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, nowe rozwiązanie nie prowadzi do wychłodzenia pomieszczeń. Ponadto nawiewane powietrze wpływa znacząco na poprawę samopoczucia i zdrowia użytkowników. Wszystko to dzięki zastosowaniu filtrów, które w skuteczny sposób oczyszczają powietrze z obecnych zanieczyszczeń oraz zapachów. W efekcie czego polepsza kondycję zdrowia i układu oddechowego. Warto dodać, że urządzenie jest wysoko energooszczędne, a zastosowanie odzysku ciepła z ogrzanego powietrza, zapewnia do 60% oszczędności na kosztach ogrzewania.

Zalety rekuperacji

czyste-powietrze-dzieki-rekuperacji

Świeże powietrze

Zapewnia odpowiednie dotlenienie organizmu, poprawia jakość snu i samopoczucie.

odzysk-ciepla-dzieki-rekuperacji

Odzysk ciepła

Wentylacja mechaniczna pozwala zredukować straty ciepła nawet do 60%.

szczesliwa-rodzina-zalety-rekuperacji
poprawa-kondycji-pluc-dzieki-rekuperacji

Kondycja płuc

Filtry są w stanie zatrzymać zanieczyszczenia od liści po wirusy, bakterie, alergeny, kurz, sadzę, mgłę itd.

oszczednosc-dzieki-rekuperacji

Oszczędność

Dzięki odzyskowi ciepła zaoszczędzisz na kosztach za ogrzewanie w swoim domu.

Jak działa wentylacja mechaniczna?

Wentylacja mechaniczna w postaci rekuperacji, działa w dwóch kierunkach. Czerpnia ma za zadanie pobierać powietrze z zewnątrz budynku, następnie trafia ono do jednostki sterującej rekuperatora. Urządzenie oczyszcza i ogrzewa powietrze, a następnie wdmuchuje je przez nawiewy do wnętrza budynku. Wyrzutnia zaś  wyciąga zużyte powietrze z pomieszczeń i odprowadza je na zewnątrz. Podczas pracy urządzenia, nieświeże powietrze mija się w wymienniku z czystym nawiewanym. Za pomocą tego procesu, rekuperator jest w stanie odzyskać do 60% ciepła. Warto dodać, że zużyte i świeże powietrze nie miesza się ze sobą, a odzysk ciepła zachodzi przez oddzielne kanaliki. Ponadto urządzenie ma także funkcję chłodzenia. Wszystko zależy od preferencji użytkownika i ustawień jednostki sterującej. Zanim czyste powietrze trafi do pomieszczeń, przepuszczane jest przez filtry. Ważnym aspektem jest fakt, że blokują one kurz, pyłki, smog, wirusy, bakterie, a nawet alergeny. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej klasy filtrów jesteśmy w stanie zredukować poziom zanieczyszczeń oraz zapachów do minimum.

Oszczędność dzięki rekuperacji

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, rekuperacja jest w stanie ograniczyć straty ciepła naszego budynku. Co więcej, pozwala je odzyskać i ogrzać nim nawiewane powietrze do wnętrza pomieszczeń. Kanały wentylacyjne odbierają ciepłe powietrze, a następnie przenoszą je do wymiennika. Element ten odzyskuje wysoką temperaturę, a następnie za pomocą kanalików, ogrzewa świeże, nawiewane powietrze z otoczenia. Dzięki temu procesowi, wentylacja mechaniczna pozwala zredukować straty ciepła do 60%. W efekcie użytkownik jest w stanie zaoszczędzić do 60% na kosztach energii.

spiroflex-logo

Spiroflex - Polski producent rekuperatorów

Firma Spiroflex funkcjonuje na rynku od 1994 roku. Od samego początku zajmuje się produkcją wysokiej jakości wentylatorów. Uważana jest za przodującego producenta urządzeń wentylacyjnych, ale również i systemów odprowadzania spalin. Produkty firmy charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, zachowując przy tym estetyczny wygląd.

Co wyróżnia nasze systemy rekuperacyjne

 

 

Współpraca z instalacją fotowoltaiczną oraz pompą ciepła 

Oszczędność – niższe koszty ogrzewania budynku

Niski poziom hałasu na poziomie jedynie 38 dB

Dwuetapowa filtracja powietrza

Zgodność z normami budowlanymi dotyczącymi wentylacji

Funkcja chłodzenia

logo-vent-clear

Zadbaj o zdrowie bliskich

 
 

System Double Air Clear (DAC) w rekuperatorach VENT CLEAR to skuteczny sposób na czyste powietrze za sprawą dwuetapowej filtracji powietrza.

Dzięki filtrowi ISO Coarse 50% powietrze jest wstępnie oczyszczone z największych zabrudzeń (liście, insekty, piasek, pyłki kwiatów, krople wody).

W drugim etapie, dokładny filtr ePM1 55% usuwa szkodliwe zanieczyszczenia będące składnikiem smogu (pył zawieszony PM1, PM2.5, pył cementowy, zarodniki, drobnoustroje).

Dodatkowy filtr PROTECT BOX w połączeniu z rekuperatorem usuwa do 91% zanieczyszczeń i zapachów z otoczenia, dzięki niemu powietrze wolne jest od bakterii, wirusów oraz alergenów.

Wkład filtracyjny ePM1 80% (F9) zapewnia niskie opory przepływu powietrza i skuteczną filtrację (eliminuje z powietrza odory, substancje rakotwórcze, substancje toksyczne, substancje drażniące).

rekuperacja-spiroflex-hc4-comfort-wentylacja-mechaniczna

HC4 HE Comfort Plus

Spiroflex

rekuperacja-spiroflex-hc4-comfort-wentylacja-mechaniczna

HC6 HE Comfort Plus

Spiroflex

rekuperacja-spiroflex-vc3-comfort-plus-wentylacja-mechaniczna

VC3 HE Comfort Plus

Spiroflex

rekuperacja-spiroflex-hd3-he-comfort-plus-wentylacja-mechaniczna

HD3 HE Comfort Plus

Spiroflex

rekuperacja-spiroflex-vd6-comfort-plus-wentylacja-mechaniczna

VD6 HE Comfort Plus

Spiroflex

Zewnętrzny filtr oczyszczający powietrze PROTECT BOX

 
 

Idealnie czyste powietrze w Twoim domu
Skutecznie usuwa SMOG
Zwalcza brzydkie zapachy
Oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii i alergenów
Neutralizuje zanieczyszczenia
Przystosowany do różnego typu rekuperatorów
Dostępny w dwóch wariantach Protect Box Smog i Carbon

Tłumik akustyczny 600

 
 

Tłumik wykonany z blachy stalowej i izolacji 50 mm służy do obniżenia poziomu hałasu przepływającego powietrza w kanałach wentylacyjnych. Zastosowanie tego rozwiązania to gwarancja komfortu oraz najniższego poziomu hałasu podczas pracy instalacji.

filtr-zewnetrzny-oczyszczajacy-powietrze-protect-box

Bezszelestne działanie rekuperatora

 
 

Zastosowanie najwyższej jakości komponentów oraz innowacyjnych rozwiązań w naszych rekuperatorach, gwarantują niesłyszalną pracę wentylacji. Dzięki zastosowaniu zakrzywionych łopatek wentylatora i izolacji ze spienionego kauczuku, rekuperator nie generuje uciążliwego hałasu.

Rekuperatory w naszej ofercie zapewniają ciche działanie na poziomie wynoszącym jedynie 38 dB.

rekuperacja-bezprzewodowa-lacznosc-wentylacja-wojtmar-spiroflex

Pełna kontrola nad rekuperatorem

 
 

Rekuperatory z serii D zostały wyposażone w intuicyjny panel sterujący VENT CLEAR SCP, który umożliwia sterowanie poszczególnymi funkcjami urządzenia.

Panel sterujący VENT CLEAR SCP

 
 

Sterując swoim urządzeniem za pomocą telefonu, komputera lub tabletu, zyskasz zaawansowane możliwości w postaci planowania pracy urządzenia w dowolnym miejscu. Opcje te są dostępne, w momencie gdy połączysz swoje urządzenie mobilne z rekuperatorem poprzez moduł WiFi lub Bluetooth. Co więcej, integracja pozwala na bezpośredni kontakt z serwisem ecoNET.

Moduł łączności bezprzewodowej ecoNET300

 
 

Dzięki modułowi ecoNET300 zyskasz dodatkowe funkcje sterujące. Rekuperator wyposażony w łączność bezprzewodową, może być programowany z dowolnego miejsca o każdej porze.

Skorzystaj z dofinansowania Czyste Powietrze+

 

 

Program Czyste Powietrze+ to rządowy projekt, którego celem jest zniwelowanie emisji gazów cieplarnianych, poprzez wymianę źródeł ciepła. Aby zrealizować postawione założenia – poprawa jakości powietrza, przeznaczono na program 103 mld zł. Beneficjentami dotacji mogą zostać właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, jak również wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program, oprócz wymiany urządzeń grzewczych obejmuje: kompleksową modernizację kotłowni, systemu CWU, montaż rekuperacji, instalacji fotowoltaicznych. Najwyższa kwota dotacji na montaż wentylacji mechanicznej wynosi do 16 700 zł.

magazyn-energii-dofinansowanie-moj-prad

Jesteś na etapie doboru projektu domu? Najwyższy czas pomyśleć o wentylacji mechanicznej

 

 

Jest to najlepszy moment na wybór systemu wymiany powietrza, zwłaszcza tego mechanicznego. Podczas sporządzania projektu budowlanego, architekt przygotowuje także plan wentylacyjny. Na tym etapie będzie to najbardziej korzystne dla inwestora. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, ta mechaniczna nie potrzebuje odpowiednich kominów, kominków dachowych, strażaków, ani nawiewników w oknach. W związku z tym, finalny koszt przedsięwzięcia znacznie się obniży.

Co jeżeli architekt zaprojektował już plan systemu wentylacji grawitacyjnej? Nic straconego! Nadal można dokonać zmiany systemu, co więcej wybrać ten korzystniejszy, efektywniejszy, a przede wszystkim zdrowszy – rekuperacyjny. Wystarczy nanieść poprawki na projekt wykonawczy oraz uzgodnić je z kierownikiem budowy.

Wybierz system współpracujący z rekuperacją: