Dofinansowanie dla rolników. Czas na inwestycję!

Dofinansowanie dla rolników. Czas na inwestycję!

17 października ruszył nabór wniosków, dzięki któremu rolnicy mogą otrzymać dofinansowanie w ramach “Wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na wykonywanie działalności w zakresie przetwórstwa lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, rybołówstwa lub akwakultury”. Program ten realizuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Podania można składać wyłącznie do 18 listopada bieżącego roku.

Gdzie i w jaki sposób można składać wnioski?

Udostępniony przez ARiMR formularz, można wypełniać wyłącznie w formie elektronicznej (online). Wniosek znajdą Państwo na Platformie Usług Elektronicznych, pod adresem https://epue.arimr.gov.pl/.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy będący osobami fizycznymi, prawnymi, jak również jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej. Obligatoryjnie, firma musi dysponować statusem mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa. Ponadto, od wymienionych podmiotów wymaga się zarejestrowanego zakładu na terytorium Polski. Natomiast w przypadku przedsiębiorstwa, jego działalność powinna dotyczyć przetwarzania bądź wprowadzania do obrotu produktów rolnych, rybołówstwa lub akwakultury.

Na co można otrzymać dotację i w jakiej wysokości?

Finansowe wsparcie z Krajowego Planu Odbudowy można otrzymać na budowy, w tym rozbudowy, przebudowy lub remonty. Realizacje mogą dotyczyć także modernizacji infrastruktury lub urządzeń przeznaczonych do składowania i zagospodarowania: odpadów, oczyszczalni ścieków, biogazowni, systemów fotowoltaicznych, słonecznych systemów grzewczych, instalacji odzysku ciepła, pomp ciepła, kotłów na słomę, a także zastosowania czynników chłodniczych o zmniejszonym lub neutralnym oddziaływaniu na środowisko. Podsumowując, jest to dobra okazja, aby zrealizować inwestycję, która niewątpliwie rozwinie Państwa działalność.

Minimalne wsparcie na przedsięwzięcie wynosi 100 tys. zł., tymczasem maksymalna kwota dofinansowania przyznawana jest na podstawie posiadanego przed przedsiębiorstwo statusu. Jeżeli firma widnieje jako mikroprzedsiębiorstwo, może otrzymać do 3 mln zł. W przypadku małego przedsiębiorstwa, pułap dotacji sięga aż 10 mln zł. Najwyższa kwota dofinansowania spośród wymienionych dotyczy średnich firm i wynosi 15 mln zł.

Łączny budżet wsparcia opiewa na kwotę 1,267 mld euro.

Beneficjencie potrzebujesz pomocy?

Pomimo iż wnioski o dofinansowanie należy składać samodzielnie, nasi pracownicy służą radą i pomogą Państwu przy wypełnianiu formularza.

W przypadku odpowiedniego doboru mocy instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy kotła na słomę zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami. Odpowiedzą na każde pytanie i bezpłatnie wykonają wycenę przyszłej inwestycji.
Tel.: 882 125 032
E-mail.: kontakt@wojtmar.com.pl

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Nie przegap okazji

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Wojtmar i zainwestuj w przyszłość z ekologiczną energią

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Więcej artykułów