Magazyn energii BYD – System baterii od Lidera rynku

Magazyn energii BYD – System baterii od Lidera rynku

Magazyn energii BYD

Akumulatory BYD to dominujące na światowym rynku urządzenia, a ich stale rosnąca popularność to efekt wybitnych osiągów oraz zadbania o wieloletnią żywotność.

Chińska firma od  ponad 20 lat jest największym producentem wszelkiego rodzaju akumulatorów na świecie. Produkty marki znaleźć można wszędzie dookoła nas, zaczynając od telefonów komórkowych, a kończąc na autobusach elektrycznych.

Posiadając magazyn energii, nadwyżkę wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne energii elektrycznej gromadzimy w bateriach. Następnie w sytuacji zaniku prądu, jesteśmy w stanie w prosty sposób ją wykorzystać dzięki czemu, zasilanie w najważniejszych urządzeniach w domu zostanie podtrzymane. Magazyn energii świetnie sprawdzi się we współpracy z instalacją fotowoltaiczną w trybie off – grid, gdzie praca magazynu oraz paneli odbywa się poza siecią energetyczną. Oznacza to w rzeczywistości 100% niezależność naszego gospodarstwa domowego.

Osiągi i bezpieczeństwo

Magazyn energii BYD posiada najwyższe standardy bezpieczeństwa VDE 2510-50 oraz zawiera w sobie baterie litowo – żelazowo – fosforanowe, które według badań są obecnie najbezpieczniejszymi bateriami na rynku. Pojemność użyteczna akumulatorów sięga od 5 kWh do nawet 22 kWh, a jednocześnie sprawność baterii wynosi 96%. Istnieje jednak możliwość rozbudowania urządzenia, o kolejne dwa magazyny energii, w wyniku czego uzyskamy nawet 66 kWh pojemności.

Gwarancja i żywotność

Nowoczesne rozwiązania BYD HVS to urządzenia z 10-letnią gwarancją. Dodatkowo producent zapewnia, iż magazyn energii BYD po upływie tych lat, w dalszym ciągu będzie posiadał co najmniej 60% pojemności. Przekłada się to nawet na 3800 pełnych cykli ładowania. Długotrwałe wsparcie producenta świadczy o wysokiej klasie produktu oraz o pewności producenta do bezawaryjnej pracy.

Wybór instalatora

Decydując się na montaż magazynu energii, ogromnie ważne jest, aby instalację systemu w naszym domu dokonała profesjonalna ekipa monterska. Niewłaściwy montaż może spowodować poważną awarię, jak również unieważnić gwarancję producenta.

W naszej firmie mocno zwracamy uwagę na szkolenie naszych pracowników. Instalatorzy stale uczą się nowych zagadnień oraz regularnie przechodzą szkolenia w zakresie elektryki i montażu magazynów energii w certyfikowanych ośrodkach.

Czy można pozyskać dotację na zakup magazynu energii BYD?

Tak, obecnie dzięki programowi Mój Prąd 4.0 istnieje możliwość pozyskania dotacji. Warto wspomnieć, że w przypadku magazynu energii możemy zyskać  7 500 zł dofinansowania. Ponad to łącząc system baterii z instalacją fotowoltaiczną, wysokość dopłat powiększy się do sumy 15 500 zł na całą inwestycję. Więcej informacji na temat dofinansowania znajdziesz w naszym artykule: Mój Prąd 4.0

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Nie przegap okazji

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Wojtmar i zainwestuj w przyszłość z ekologiczną energią

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Więcej artykułów