Huawei LUNA2000 – Nowoczesny magazyn energii 

Huawei LUNA2000 – Nowoczesny magazyn energii 

Huawei LUNA2000 – Nowoczesny magazyn energii

Baterie magazynujące Huawei Luna to urządzenia odpowiedzialne za kumulowanie energii. Wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną prąd, wypełnia akumulatory, dzięki czemu mamy zapewnioną darmową energię podczas zmroku. W rezultacie urządzenie umożliwia magazynowanie prądu, w momencie, gdy produkcja energii przewyższa zużycie.

O produkcie

Starannie wykonane urządzenie, zapewnienia komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. Potwierdzają to liczne certyfikaty, które są efektem spełnienia przez produkt wszystkich nałożonych norm jakości.

Dużym plusem jest to, iż magazyn zawiera w sobie obecnie najbezpieczniejsze baterie litowo – żelazowo – fosforowe, w których gromadzą się nadwyżki energii. Dzięki zastosowaniu wspomnianego rodzaju baterii otrzymaliśmy możliwość pełnego (100%) rozładowania magazynu bez żadnych negatywnych skutków dla pojemności oraz dalszej sprawności urządzenia.

Niewątpliwie do zalet magazynu LUNA2000 należy wbudowany optymalizator w każdym z modułów baterii. Oznacza to możliwość zarządzania niezależnie ładowaniem i rozładowaniem systemu. Jest to bardzo przydatna funkcja do osób, które planują w przyszłości rozbudowę swojej baterii. Ponieważ stare i nowe moduły mogą być używane razem, bez żadnych konsekwencji dla wydajności.

Więcej o Huawei

Huawei to światowy lider w dziedzinie produkcji sprzętu i rozwiązań informatycznych. W ostatnich latach firma postanowiła rozwinąć dział produkcji falowników fotowoltaicznych oraz magazynów energii. Efektem tego działania jest dołączenie do grona liderów na rynku odnawialnych źródeł energii. Chiński gigant cechuje się bardzo dobrym wsparciem technicznym oraz wyróżniającą się gwarancją. Warto wspomnieć o zapleczu firmy, w której obecnie zatrudnionych jest ponad 190 000 osób na całym świecie.

Sprawność oraz osiągi

Magazyn energii Huawei Luna posiada wysoki współczynnik C-Rate. Świadczy on o maksymalnym tempie ładowania oraz rozładowania akumulatorów. Pojemność użyteczna jest również bardzo zadowalająca, ponieważ wynosi od 5 do nawet 15 kWh. Jednak, gdy zapotrzebowanie jest większe, mamy możliwość rozszerzenia jej do 30 kWh za pomocą dodatkowego magazynu energii.

Żywotność

Producent informuje nas o tym, iż urządzenie zachowa 80% sprawności nawet w ostatnim roku gwarancji. Dodatkowo magazyn energii zapewnia możliwość całkowitego rozładowania. Wpływa to przede wszystkim na dłuższą żywotność urządzenia oraz zwiększoną konsumpcję wyprodukowanej energii.

Gwarancja

Okres gwarancyjny na magazyn energii obowiązuje przez okres 10 lat. W momencie awarii warto skontaktować się z polskim oddziałem obsługi klienta, z którym wspólnie rozwiążemy zaistniały problem.

Dofinansowanie do zakupu magazynu energii

Warto wspomnieć o rządowym programie dofinansowań Mój Prąd 4.0. W 2022 roku możliwe jest uzyskanie dotacji nawet do 7 500 zł na samo urządzenie magazynujące. Jednak decydując się dodatkowo na montaż instalacji fotowoltaicznej wysokość dopłaty zwiększa się do 15 500 zł. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie są warunki uzyskania dofinansowania, to artykuł Mój Prąd 4.0 – co warto wiedzieć o dofinansowaniu? jest dla Ciebie.

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Nie przegap okazji

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Wojtmar i zainwestuj w przyszłość z ekologiczną energią

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

Więcej artykułów