Instalacje fotowoltaiczne


Fotowoltaika dla firmy

1 - 50kWp
  • Większa konkurencyjność na tle innych firm dzięki darmowej energii ze słońca.
sprawdź ofertę

Fotowoltaika dla rolników

1 - 50kWp
  • Obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa rolnego dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej.
sprawdź ofertę

Fotowoltaika jest dziedziną, która od wielu lat zdobywa popularność jako sposób na pozyskiwanie taniej i ekologicznej energii. Stanowi ona odpowiedź na wyczerpujące się źródła paliw kopalnych i systematyczny wzrost zanieczyszczenia środowiska. Poza tymi dwiema niezwykle istotnymi cechami o zasięgu globalnym ma ona również znaczenie dla użytkownika. Jednorazowa inwestycja bowiem pozwala na znacznie zmniejszenie opłat za energię elektryczną.

Dla wielu prywatnych użytkowników koszt instalacji fotowoltaicznej z pewnością nie jest mały. Zważywszy jednak, że już po kilku latach inwestycja całkowicie się zwraca i przez kolejne dekady prąd jest praktycznie za darmo, z pewnością warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. W podjęciu decyzji pomagają też dotacje, dofinansowania i ulgi podatkowe, które oferuje państwo. Z uwagi na prognozowany stały wzrost cen energii oraz coraz większą technicyzację domów, gospodarstw rolnych czy firm, z pewnością instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją w przyszłość.

Zestawy fotowoltaiczne dla domu

Firma Wojtmar specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań opartych o zasoby energii odnawialnej. W szczególności proponujemy instalacje fotowoltaiczne, które zapewniają niezależność energetyczną i pozwalają na znaczne obniżenie rachunków za prąd. W oparciu o projekt instalacji fotowoltaicznej wykonujemy montaż systemów elektrowni słonecznych w domach jednorodzinnych różnej wielkości. Dopasowanie parametrów poszczególnych elementów pozwala na stworzenie efektywnej elektrowni przy optymalnych nakładach finansowych.

W ofercie Wojtmar znajdują się dwa typy instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. Klientom, którzy poszukują sprawdzonych, efektywnych rozwiązań w atrakcyjnej cenie proponujemy zestaw Standard. Jest on oparty na dobrej klasy komponentach i działa niezawodnie, zaspokajając potrzeby typowego gospodarstwa jednorodzinnego. Alternatywą dla osób, które poszukują najwyższej jakości instalacji polecamy zestaw Smart, w którym obok modułów fotowoltaicznych Poly 280Wp znalazły się falownik oraz optymalizatory mocy SolarEdge.

Zestawy fotowoltaiczne dla firm

Instalacja paneli fotowoltaicznych zapewnia korzyści finansowe nie tylko gospodarstwom domowym. W naszej ofercie znalazły się też nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne dla firm, które chcą zrobić krok w przód w kierunku rozwoju i wprowadzania innowacji technicznych. Dzięki naszym systemom solarnym nie tylko znacznie obniżą one wydatki na energię, ale też – dzięki optymalizacji kosztów produkcji – zyskają przewagę nad konkurencją, podniosą prestiż firmy oraz wejdą w koncept CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

Przedsiębiorcom proponujemy dwa typy zestawów do montażu instalacji paneli fotowoltaicznych. Podobnie jak w fotowoltaice dla domów jednorodzinnych, są to zestawy typu Smart oraz SolarEdge, które różnią się standardem komponentów (głównie falowników  modułów fotowoltaicznych i optymalizatorów mocy). Pomimo iż oba typy instalacji zapewniają wysoką efektywność, trwałość i komfort eksploatacji oraz pokrywają potrzeby energetyczne w podobnym zakresie – system SolarEdge jest o 25% wydajniejszy i tym samym nieco droższy.

Fotowoltaika w rolnictwie

Rolnictwo to branża, w której fotowoltaika dopiero przeciera ścieżki. Jednak, z uwagi na liczne korzyści, jakie zapewnia rolnikom instalacja fotowoltaiczna dla rolnictwa, opłacalność takiej inwestycji z pewnością jest ogromna. Z drugiej strony zachętą do montażu paneli słonecznych są dotacje państwowe w ramach różnych proekologicznych programów.

Rolnikom proponujemy zestawy Standard, oparte na klasycznych komponentach oraz zestawy Smart SolarEdge-logo – bardziej wydajne i doskonale sprawdzające się nawet w zacienionych miejscach.

Ceny instalacji fotowoltaicznych

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od kilku czynników. Różnice w cenie dotyczą wyboru pomiędzy wariantami Standard i SolarEdge. Te drugie, zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i firm czy gospodarstw rolnych – są o kilka tysięcy złotych droższe. Minimalny koszt instalacji domowej to około 15 000 zł. Instalacja paneli fotowoltaicznych w firmie to minimum 39 000 zł. Rolnicy mogą stać się użytkownikami elektrowni słonecznej już za 15 000 zł.